Jesteś tutaj:
Strona Główna
❯ Aktualności ❯ (archiwum)
← Powrót do strony głównej
← Powrót do bieżących artykułów z menu "Aktualności"
OGŁOSZENIE O POSZUKIWANIU OSOBY DO WSPÓŁPRACY NA ZASTĘPSTWO
KIEROWNIK MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWEJ POSZUKUJE OSOBY DO WSPÓŁPRACY NA ZASTĘPSTWO NA STANOWISKU OPIEKUN ŚRODOWISKOWY.
Data 5 czerwca 2024 o godzine 10:30
Miejsce sala świetlicy miejskiej ul. Głogowska 1, wejście od ulicy Browarowej, Szlichtyngowa
Unieważnienie naboru partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru: Działanie: 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne, Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 o nr FELB.06.13-IZ.00-002/24.
!!! To już ostatni dzwonek. Tylko do 30 kwietnia br. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, przyjmuje wnioski o świadczenie z tytułu „dodatku osłonowego”. Przypomnijmy, że mogą się o niego ubiegać gospodarstwa domowe spełniające określone kryterium. Zasiłek wypłacany jest jednorazowo.
Wszystkie wnioski złożone po 30 kwietnia br. pozostaną bez rozpatrzenia
Jest to wsparcie dla rodzin, których dochód w przypadku gospodarstwa jednoosobowego nie przekracza przeciętnego miesięcznego dochodu w kwocie 2100 zł. netto na rękę. Natomiast w przypadku gospodarstw wieloosobowych 1500 złotych netto na osobę. Przy rozpatrywaniu wniosku bierzemy pod uwagę dochód z 2022 roku. Do wniosków nie trzeba dołączać żadnych dokumentów potwierdzających dochody.
Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko pracy: Młodszy referent ds. świadczeń.
Umów się na wizytę!
Zapisy telefoniczne pod nr tel.:
Punkt we Wschowie: 65 540 89 57/50, 515 856 516
Punkt w Sławie: 65 540 89 20
Punkt w Szlichtyngowie: 65 540 89 30
REJESTRACJA ON-LINE: https://np.ms.gov.pl
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje o możliwości wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego. Aktualnie tutejszy Ośrodek dysponuje następującym sprzętem, który można wypożyczyć:
Czytaj całość artykułu "Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego"
Lista kondydatów spełniajacych wymogi formalne określone w ogłoszeniu naboru na wolne stanowisko urzędnicze: Młodszy referent ds. świadczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru: Działanie: 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne, Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 o nr FELB.06.13-IZ.00-002/24.
Zgodnie z art.39 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027, Gmina Szlichtyngowa, ul. Rynek 1, 67-407 Szlichtyngowa / Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach, Działanie: 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne, Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że 29 marca br. (Wielki Piątek) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.
Gmina Szlichtyngowa ogłasza nabór uczestników do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.
Program „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 będzie realizowany w formie Pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością:
Wsparcie przewidziano w wymiarze 374 godzin na rok 2024.
Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko: Młodszy Referent ds. świadczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Pani Jolanta Wielgus i Pani Ewa Sołtysiak Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór dla 15 uczestników do Klubu Senior w Zamysłowie.
Celem głównym zadania jest integracja i aktywizacja społeczna oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych osób powyżej 60 roku życia mieszkańców Gminy Szlichtyngowa.
JESTEŚ MIESZKAŃCEM ZAMYSŁOWA ?
MASZ WIĘCEJ NIŻ 60 LAT ?
CHCESZ ŻYĆ W SPOSÓB AKTYWNY I TWÓRCZY ?
ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM KLUBU SENIOR W ZAMYSŁOWIE
Deklaracje uczestnictwa można składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa od poniedziałku do piątku lub dnia 15.03.2024 r. w świetlicy wiejskiej w Zamysłowie w godzinach od 11:00 do 13:00 zgłoszenia uczestników będą przyjmowane przez pracowników MGOPS.
Zajęcia w Klubie będą bezpłatne.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Szanowni Państwo,
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Lubuski informuje, że 1 marca bieżącego roku weszła w życie bardzo korzystna zmiana w Programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta.
Obecnie w programie dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego może być udzielane na okres nawet 5 lat (60 miesięcy).
Czytaj całość artykułu "Program „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta"
Kto może skorzystać?
Osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności, która na stałe porusza się na wózku inwalidzkim.
Jakie auto może zostać dofinansowane?
Samochód, który jest dostosowany do wjazdu wózkiem na miejsce pasażera lub kierowcy, nowy lub używany, ale nie starszy niż 6 lat.
Informujemy o awarii naszego ePUAPU w związku z czym prosimy wszelkie wnioski, pisma kierować na ePUAP urzędu lub też w inny sposób.
Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko: Młodszy Referent ds. świadczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
Trwające obecnie mrozy powodują, iż bieżący sezon zimowy jest szczególnie trudny, a osoby w kryzysie bezdomności narażone są na dużo większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Gwałtowne spadki temperatury są również groźne dla osób samotnych i chorych.
Informujemy, że od 1 listopada 2023 r. uruchomiona została bezpłatna infolinia – 800 109 160 – całodobowy kontakt do WCZK Dyżurnej Służby Operacyjnej Wojewody Lubuskiego.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30).
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.
Celem spotkania online (webinarium) jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe.
W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.
Udział w webinarium jest bezpłatny.
W Powiecie Wschowskim w 2024 r. funkcjonują:
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
- pomoc prawną świadczą radcowie i adwokaci wyznaczeni przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze
Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji
- prowadzony przez organizację pozarządową:
Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Obywatelskiej „CIVIS SUM” z siedzibą w Zielonej Górze
Zapisy na bezpłatne usługi porad prawnych:
Więcej informacji na: www.wschowa.info w zakładce Darmowa Pomoc Prawna.
Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko: pracownik socjalny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko: pracownik socjalny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
Jak złożyć wniosek?
Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).
Kto może zostać beneficjentem wypożyczalni?
Każdy, kto:
Czytaj całość artykułu "Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością "
Trwałość projektu jako instytucjonalna gotowość podmiotów do świadczenia usług.
Oferta usług w ramach trwałości projektu
Gmina Szlichtyngowa/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej umożliwia skorzystanie z niżej wymienionych usług, w związku z zachowaniem obowiązku trwałości w projekcie pn. „Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa”
RPLB.07.05.00-08-0003/21:
Czytaj całość artykułu "Oferta usług w ramach trwałości projektu"
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje o możliwości wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego. Aktualnie tutejszy Ośrodek dysponuje następującym sprzętem, który można wypożyczyć:
Czytaj całość artykułu "Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego"
Link z komunikatem ze strony głównej PFRON
Spot promujący rodzicielstwo zastępcze - PCPR Wschowa
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje:
Złóż wniosek przez Internet!
1. Oszczędzasz pieniądze i czas.
Wniosek możesz złożyć z komputera znajdującego się w pracy lub domu. Za złożenie wniosku drogą elektroniczną nie są pobierane opłaty. Nie musisz dokonywać opłat na poczcie!
2. Unikniesz błędów.
System weryfikuje wiele możliwych pomyłek przy składaniu wniosku. Dodatkowo jest na bieżąco dostosowywany do aktualnych zmian w prawie i nie musisz liczyć tylko na swoją wiedzę.
3. Łatwiej złożysz wniosek.
Wystarczy, że masz komputer z dostępem do Internetu. Wniosek składasz na stronie internetowej https://sod.pfron.org.pl/
Czytaj całość artykułu "System Obsługi Dofinansowań i Refundacji - PFRON"
Wraz z nowym rokiem 2023, w Świebodzinie, w województwie lubuskim, przy Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost” rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów (w skrócie OWiT), finansowany w całości ze środków PFRON. To nowa i jedyna taka placówka w województwie lubuskim.
Czytaj całość artykułu "Otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie"
Od dnia 1 grudnia 2022r. do dnia 1 lutego 2023r. osoby, których głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest pompa ciepła lub ogrzewanie elektryczne mogą składać wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego.
Czytaj całość artykułu "Dodatek elektryczny"
KIEROWNIK MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWEJ OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO
Referent ds. kancelaryjno-administracyjnych W MIEJSKO-GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWEJ.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje, iż zgodnie z Ustawą z dnia 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw można składać wnioski na dodatek dla gospodarstw domowych w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:
– zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576 i 1967), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.
Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie informuje o uruchomieniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Dostępne mieszkanie.
Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie mieszkania wolnego od barier architektonicznych, jako podstawy samodzielnego realizowania planów zawodowych i społecznych.
Dokumenty programowe:
Czytaj całość artykułu ""Dostępne mieszkanie" – nowy program PFRON dla osób z niepełnosprawnością"
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie informuje o uruchomieniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta.
Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie samodzielnego mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności dla beneficjenta.
Dokumenty programowe:
Informujemy, że prawo do skorzystania z jednorazowego świadczenia posiadają obywatele Ukrainy, którzy legalnie wjechali na terytorium Polski od dnia 24 lutego 2022 r. bezpośrednio z terytorium Ukrainy, posiadają nadany numer PESEL i deklarują zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednorazowe świadczenie pieniężne przysługuje w wysokości 300 zł na osobę i przyznawane jest bez względu na posiadany dochód. Pomoc przeznaczona jest w szczególności na pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe.
Wniosek o przyznanie pomocy składa się w ośrodku pomocy społecznej gminy właściwym ze względu na miejsce pobytu osoby składającej wniosek.
Wnioski o wypłatę świadczenia w Gminie Szlichtyngowa przyjmowane są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa
w godzinach:
- pn. od 7.00 do 16.00
- wt.- czw. od 7.00 do 15.00
- pt. od 7.00 do 14.00
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD). Program został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Celem Programu jest udzielenie wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek żywnościowych.
Pomocą żywnościową w ramach Programu mogą zostać objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj. 1707,20 zł. dla osoby samotnie gospodarującej i 1320,00 zł. dla osoby w rodzinie oraz przesłanki wynikające z art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz. U. z 2021r. poz. 2268 ze zmianami), to jest pozostawać w trudnej sytuacji życiowej w szczególności z co najmniej jednego poniższego powodu:
W Powiecie Wschowskim w 2022 r. funkcjonują:
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej:
- pomoc prawną świadczą radcowie i adwokaci wyznaczeni przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze
1) zlokalizowany w Sławie w budynku Ośrodka Zdrowia (II piętro) ul. Ogrodowa 1, tel. 65 540-89-20, czynny:
wtorek od 12.00 do 16.00
środa od 12.00 do 16.00
piątek od 15.00 do 19.00
2) zlokalizowany w Szlichtyngowej w Świetlicy Miejskiej, ul. Głogowska 1, tel. 65 540-89-30, czynny:
poniedziałek od 15.00 do 19.00
czwartek od 12.00 do 16.00
Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji - prowadzony przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój” z Góry
3) zlokalizowany we Wschowie w dwóch miejscach:
wtorek od 13.00 do 17.00
– Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie ul. Staroleszczyńska 13, 13a (nieodpłatna pomoc prawna, w tym dyżur specjalistyczny z dziedziny prawa – prawo pracy)
poniedziałek, środa, czwartek od 13.00 do 17.00, piątek od 10.00 do 14.00
– Starostwo Powiatowe we Wschowie, Pl. Kosynierów 1C, tel. 65 540 89 57 (pierwsza środa miesiąca przeznaczona wyłącznie na świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego)
Zapisy na bezpłatne usługi porad prawnych: https://np.ms.gov.pl/lubuskie/wschowski
Więcej informacji na: www.wschowa.info w zakładce Darmowa Pomoc Prawna
Dnia 7 stycznia 2022r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie nieczynny.
Dnia 24 grudnia 2021r. (Wigilia) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie nieczynny.
Stowarzyszenie Animo - Odważ się żyć! rozpoczyna projekt bezpłatnej pomocy psychologicznej dla osób z niepełnosprawnościami.
Bezpłatna pomoc psychologiczna w zakresie tego projektu jest świadczona osobom z niepełnosprawnościami, borykającym się z atakami paniki, natrętnymi myślami, myślami samobójczymi, silnym lękiem i depresją.
Pomoc ta odbywać się będzie poprzez konsultacje z wykwalifikowanym, doświadczonym psychologiem formie:
Czytaj całość artykułu "Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z niepełnosprawnościami"
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej uprzejmie informuje, iż wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022 należy składać w M-GOPS od 1 września 2021 r. do 15 września 2021 r., a w przypadku słuchaczy kolegium do 15 października 2021r.
Druki wniosków są do pobrania w tut. Ośrodku.
O stypendium szkolne może ubiegać się rodzic ucznia znajdującego się w trudnej sytuacji materialnej.
✅ Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528 zł.
✅ Do wniosków można dołączyć imienne faktury/rachunki, wystawione od dnia 1 sierpnia 2021 roku, potwierdzające poniesione koszty edukacyjne zgodne z katalogiem wydatków kwalifikowanych do stypendium szkolnego.
✅ Katalog wydatków kwalifikowanych do pobrania w tut. Ośrodku lub na stronie internetowej www.szlichtyngowa.opsinfo.pl
Wnioski można składać:
poniedziałek w godzinach 8:00-16:00
wtorek –czwartek w godzinach 7:00-15:00
piątek w godzinach 7:00-14:00
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej przypomina, że trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach w ramach programu “Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”.
Powyższa pomoc przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego wynikającego z ustawy o pomocy społecznej tj. kwoty: 792,00 zł netto na osobę w rodzinie oraz występują przesłanki, wymienione w art. 7 ust. 2 – 15 ustawy o pomocy społecznej, tj.:
Czytaj całość artykułu "Dożywianie dla dzieci w szkole i przedszkolu na rok szkolny 2021/2022"
Informujemy, że w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie czynny:
13.07.2021r. (wtorek) – w godzinach 7:00-14:00
14.07.2021 r. (środa) – w godzinach 7:00-14:00
15.07.2021 r. (czwartek) – w godzinach 7:00-14:00
16.07.2021 r. (piątek) – w godzinach 7:00-14:00
Za powstałe utrudnienia przepraszamy!
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków o świadczenia z programu „Dobry Start”. Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”. Dodatkowo w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.
Dnia 15 czerwca 2021r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.
Co się zmienia?
Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Jak składać wniosek od 1 lipca 2021?
Wszyscy rodzice od 1 lipca 2021r. mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online:
Wnioski należy składać do 30 listopada 2021r.
Źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina/program-dobry-start-na-nowych-zasadach
Stop wirusowi przemocy! Reaguj nie bądź obojętny!!!
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie informuje, że w dniu 26 marca 2021r. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Szlichtyngowa pt. STOP WIRUSOWI PRZEMOCY! REAGUJ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY został rozstrzygnięty.
Celem konkursu było uświadomienie młodym ludziom, jak negatywne skutki może nieść przemoc. Wyeliminowanie zachowań agresywnych i przemocy, ochrona przed agresją, zwiększenie reagowania na stosowanie przemocy, a także edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy. To główne założenia konkursu i poprzedzających go kampanii profilaktycznych.
Konkurs realizowany był w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 - 2025 w Gminie Szlichtyngowa.
Łącznie ze szkół w Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach wpłynęło 23 prace plastyczne. Prace wykonane były różnymi technikami, reprezentowały wysoki poziom artystyczny pod względem wykonania jak i prezentowanego przekazu.
Komisja konkursowa oceniała prace pod względem zgodności z tematyką i celami konkursu, estetyki wykonania pracy, oryginalności.
Czytaj całość artykułu "Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego!!!"
STOP WIRUSOWI PRZEMOCY! REAGUJ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szlichtyngowej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza konkurs plastyczny STOP WIRUSOWI PRZEMOCY! REAGUJ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, którego głównym celem jest eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VIII szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych z terenu gminy Szlichtyngowa.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje, że Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności oferuje dla każdej chętnej osoby żywność marketową czyli żywność świeżą: nabiał, mięso, kiełbasa, jaja, ciasto, chleb, warzywa. Żywność marketowa nie jest objęta kryterium dochodowym i może z niej skorzystać każdy. Aby przyłączyć się do żywności marketowej, wystarczy zgłosić się do Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności i zapłacić raz w miesiącu kwotę 30zł. lub do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej. Opłata ta jest przeznaczana na paliwo dla wolontariuszy, którzy codziennie zbierają towar ze sklepów.
JAK TO DZIAŁA?
1. Zgłoszenie się osoby zainteresowanej
2. Opłata 30 zł raz w miesiącu do Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności w Lesznie.
3. Paczki żywnościowe są wydawane 4 razy w miesiącu (każda paczka o wartości ok. 50zł) - każdą paczkę można odebrać raz w tygodniu w siedzibie Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności w Lesznie lub Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.
MIEJSCE:
Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności
ul. Słowiańska 59
64-100 Leszno
tel. 518 215 289 lub 517 604 284
GODZINY OTWARCIA: od poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00 oraz sobota 8.00 - 12.00
Dodatkowych informacji udziela:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej
Tel. (65) 549-23-19
Godziny urzędowania:
pn. od 7.00 do 16.00
wt.- czw. od 7.00 do 15.00
pt. od 7.00 do 14.00
Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje iż, od dnia 1 lutego 2021 roku wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na okres zasiłkowy 2021/20222 trwający od dnia 1 czerwca 2021 roku do dnia 31 maja 2022 roku będzie można składać drogą elektroniczną odpowiednio przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS natomiast od dnia 1 kwietnia 2021 roku drogą tradycyjną w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa lub listownie - pocztą.
Świadczenie wychowawcze jest przyznawane, co do zasady (z zastrzeżeniem przewidzianych w ustawie wyjątków) od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.
Na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej realizowana jest Ogólnopolska Kampania Społeczna pod hasłem By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać.
Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020 jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.
W ramach Kampanii przygotowano, między innymi, krótkie animowane formy filmowe dedykowane uczniom szkół podstawowych z uwzględnieniem grup wiekowych uczniów klas I-III i IV-VIII, które służyć będą realizacji założonych celów kampanii.
Link do animowanej formy filmowej dla uczniów klas I-III
Link do animowanej formy filmowej dla uczniów klas IV-VIII
Przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.
Pamiętaj, prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc i wsparcie.
Czytaj całość artykułu "Program "Czyste Powietrze""
Aplikacja Twój Parasol to darmowa aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.
Aplikację Twój Parasol można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Do pobrania na Google Play i Apple Store po wyszukaniu hasła Twój Parasol lub za pomocą kodów QR. Działa w języku polskim, angielskim, niemieckim, łotewskim, litewskim, chińskim, ukraińskim, tureckim i wietnamskim.
Aplikacja stanowi niezwykle praktyczne i skuteczne narzędzie skierowane zarówno do osób doświadczających przemocy w rodzinie, jak i będących jej świadkami - poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia bowiem dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc osobom pokrzywdzonym. Oprócz wspomnianej powyżej roli edukacyjnej Twój Parasol ma również na celu umożliwienie osobom pokrzywdzonym przesyłanie zgłoszeń o charakterze przemocowym, które mogą zostać wykorzystane później, bez pozostawienia śladów w smartfonie. Dodatkowo aplikacja pozwala zarówno na kontakt ze wcześniej skonfigurowanym adresem email, jak i na szybki wybór telefonu alarmowego 112.
Twój Parasol działa w dwóch trybach (jawnym oraz ukrytym). W celu zapewnienia dyskrecji w użytkowaniu jawną częścią aplikacji stanowią - odpowiednie do lokalizacji - dane pogodowe. Z kolei w trybie ukrytym Twojego Parasola użytkownik może wysłać prośbę o pomoc, a także szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym.
Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może służyć jako materiał dowodowy. Istotnym jest tu fakt, iż dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, lecz automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.
Warto podkreślić, iż Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia IPZ jako pierwsza organizacja w obszarze pomagania osobom doświadczającym przemocy została Partnerem aplikacji mobilnej Twój Parasol. Podpisanie Porozumienie ma na celu promocję tego narzędzia wśród wszystkich osób, które będą potrzebować pomocy w trudnych sytuacjach rodzinnych związanych z przemocą. Co ważne, pozwoli to osobom narażonym na sytuacje, związane z przemocą w rodzinie, uzyskać jeszcze większe wsparcie.
Aplikacja Twój Parasol powstała w ramach projektu Efektywna Policja - ochrona ofiar i świadków przemocy i programu Unii Europejskiej Rights, Equality and Citizenship Programme (REC). W stworzenie jej ogólnopolskiej wersji włączyli się funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Co ciekawe, do polskiego projektu dołączyły Niemcy, Litwa i Łotwa, dzięki czemu aplikacja dostępna jest na terenie wymienionych krajów.
Wsparcie przez 24 godziny / 7 dni w tygodniu dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków
ZADZWOŃ +48 222 309 900
Szczegóły w załączeniu.
Czytaj całość artykułu "Rządowy program Dobry Start"
Czytaj całość artykułu "INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO "
Czytaj całość artykułu "NEED zamiast NEET - Lubuskie!"
Czytaj całość artykułu "Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej"
Czytaj całość artykułu "Podziękowanie"
Czytaj całość artykułu "Podziękowanie"
Czytaj całość artykułu "Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!"
Czytaj całość artykułu "OGŁOSZENIE O NABORZE"
Czytaj całość artykułu "Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy"
ul. Rynek 15
67-407 Szlichtyngowa
tel./fax (65)549-23-19