Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"

KOMUNIKAT

Data publikacji: 2020-07-17

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Klubu Senior+ w Szlichtyngowej, w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na terenie Powiatu Wschowskiego od dnia 16 lipca 2020r. do odwołania Klub Senior+ w Szlichtyngowej pozostaje zamknięty.

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

Data publikacji: 2020-06-18

,,DOBRY START

Od 1 lipca 2020 roku wnioski o świadczenie Dobry start będzie można składać drogą elektroniczną (odpowiednio przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS .)

Od 1 sierpnia 2020 roku drogą tradycyjną (w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa lub listownie - pocztą).

Wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada 2020 roku.

ŚWIADCZENIA RODZINNE

Wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 będzie można składać w formie elektronicznej od dnia 1 lipca 2020 roku (w przypadku posiadania certyfikowanego podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego za pośrednictwem Portalu informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/).

Wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 będzie można składać drogą tradycyjną od dnia 1 sierpnia 2020 roku (w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa lub listownie - pocztą).

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

Od dnia 1 lipca 2020 roku wnioski o świadczenie z Funduszu alimentacyjnego będzie można składać drogą elektroniczną (odpowiednio przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia).

Od dnia 1 sierpnia 2020 roku drogą tradycyjną (w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa lub listownie - pocztą).

STYPENDIA SZKOLNE

Od dnia 1 września 2020 roku do dnia 15 września 2020 roku wnioski o przyznanie świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla ucznia będzie można składać drogą tradycyjną (w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Rynek 15,
67-407 Szlichtyngowa lub listownie - pocztą).


INFORMACJA

Data publikacji: 2020-06-10

Informujemy, iż dnia 12 czerwca 2020r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie nieczynny.

Od dnia 25 maja 2020r. Klub Senior+ w Szlichtyngowej wznowił swoją działalność

Data publikacji: 2020-06-01

Częściowe poluzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa pozwala na wznowienie działalności placówek wsparcia dziennego.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Inspekcja Sanitarna przygotowali rekomendacje dotyczące działalności placówek pobytu dziennego, które określają warunki sanitarne funkcjonowania min. Klubu Senior+.

Zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotował się do przyjęcia uczestników zajęć w Klubie Senior + zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami. Przy wejściu do placówki obowiązuje dezynfekcja rąk, uczestnicy informowani są o zasadach prawidłowego mycia rąk i skutecznego odkażania rąk.

W przypadku stwierdzenia u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, kontakcie z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub kwarantannowaną zaleca się pozostanie w domu uczestników Klubu Senior+.

Klub Senior+ w Szlichtyngowej czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do godz. 15.00

Pobierz bezpłatną aplikację Twój Parasol - nowe narzędzie do walki z przemocą

Data publikacji: 2020-04-27

Aplikacja Twój Parasol to darmowa aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikację Twój Parasol można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Do pobrania na Google Play i Apple Store po wyszukaniu hasła Twój Parasol lub za pomocą kodów QR. Działa w języku polskim, angielskim, niemieckim, łotewskim, litewskim, chińskim, ukraińskim, tureckim i wietnamskim.

Aplikacja stanowi niezwykle praktyczne i skuteczne narzędzie skierowane zarówno do osób doświadczających przemocy w rodzinie, jak i będących jej świadkami - poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia bowiem dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc osobom pokrzywdzonym. Oprócz wspomnianej powyżej roli edukacyjnej Twój Parasol ma również na celu umożliwienie osobom pokrzywdzonym przesyłanie zgłoszeń o charakterze przemocowym, które mogą zostać wykorzystane później, bez pozostawienia śladów w smartfonie. Dodatkowo aplikacja pozwala zarówno na kontakt ze wcześniej skonfigurowanym adresem email, jak i na szybki wybór telefonu alarmowego 112.

Twój Parasol działa w dwóch trybach (jawnym oraz ukrytym). W celu zapewnienia dyskrecji w użytkowaniu jawną częścią aplikacji stanowią - odpowiednie do lokalizacji - dane pogodowe. Z kolei w trybie ukrytym Twojego Parasola użytkownik może wysłać prośbę o pomoc, a także szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może służyć jako materiał dowodowy. Istotnym jest tu fakt, iż dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, lecz automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.

Warto podkreślić, iż Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia IPZ jako pierwsza organizacja w obszarze pomagania osobom doświadczającym przemocy została Partnerem aplikacji mobilnej Twój Parasol. Podpisanie Porozumienie ma na celu promocję tego narzędzia wśród wszystkich osób, które będą potrzebować pomocy w trudnych sytuacjach rodzinnych związanych z przemocą. Co ważne, pozwoli to osobom narażonym na sytuacje, związane z przemocą w rodzinie, uzyskać jeszcze większe wsparcie.

Aplikacja Twój Parasol powstała w ramach projektu Efektywna Policja - ochrona ofiar i świadków przemocy i programu Unii Europejskiej Rights, Equality and Citizenship Programme (REC). W stworzenie jej ogólnopolskiej wersji włączyli się funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Co ciekawe, do polskiego projektu dołączyły Niemcy, Litwa i Łotwa, dzięki czemu aplikacja dostępna jest na terenie wymienionych krajów.

#WSPIERAJSENIORA - Wsparcie dla seniorów - Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

Data publikacji: 2020-03-27

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności.

Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie.
Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami:
http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475

Dyżury telefoniczne

Data publikacji: 2020-03-24

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej uruchomił dyżury telefoniczne dla osób objętych kwarantanną, potrzebujących pomocy, zwłaszcza dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

Dyżury telefoniczne będą pełnione pod numerami telefonów:
w dni robocze w godz. 7.30 - 14.00 - tel. 65 549 23 19
w dni robocze w godz. 14.00 - 19.00 - tel. 518 026 795
w soboty i niedziele w godz. 7.30 - 19.00 - tel. 518 026 795

Komunikat dotyczący funkcjonowania MGOPS Szlichtyngowa

Data publikacji: 2020-03-17

W związku z istniejącym potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, w myśl zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), dla bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Szlichtyngowa oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej

od 16 marca 2020 r. do odwołania
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
działa w ograniczonym zakresie - tj. w trybie wewnętrznym


Sprawy urzędowe rozpatrywane są wyłącznie:

- telefonicznie

tel. 65 549-23-19
tel. 65 549-22-63
tel. 65 540-72-46

- e-mail: ops@szlichtyngowa.pl , portal Empatia, PUE ZUS, Kanał Bankowości Elektronicznej

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY SZLICHTYNGOWA

Data publikacji: 2020-03-13

W ZWIĄZKU Z ZALECENIAMI MINISTERSTWA ZDROWIA Z UWAGI
NA POTENCJALNĄ MOŻLIWOŚĆ ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ
KORONAWIRUSA COVID-19 PROSIMY, BY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI
OGRANICZYĆ OSOBISTE ZAŁATWIANIE SPRAW W MIEJSKO-
GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWEJ
I KORZYSTAĆ Z FORM INTERNETOWEGO LUB TELEFONICZNEGO KONTAKTU.

PROSIMY O ROZWAŻENIE MOŻLIWOŚCI ZAŁATWIANIA SPRAW W FORMIE
KORESPONDENCJI TRADYCYJNEJ LUB ELEKTRONICZNEJ

e-mail: ops@szlichtyngowa.pl
portal Empatia
PUE ZUS
Kanał bankowości elektronicznej


Nr telefonu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej
- 65 5492319
-65 5492263
-65 5407246


NA STRONIE www.obywatel.gov.pl DOSTĘPNY JEST WYKAZ SPRAW
MOŻLIWYCH DO ZAŁATWIENIA W FORMIE ELEKTRONICZNEJ.

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Data publikacji: 2020-01-27

logo

LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM

Data publikacji: 2019-11-28

Wsparcie przez 24 godziny / 7 dni w tygodniu dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków

ZADZWOŃ +48 222 309 900

Szczegóły w załączeniu.

Załączniki:

 1. LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM (plik pdf 530KB)

INFORMACJA

Data publikacji: 2019-06-25

Informujemy, że w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie czynny w godzinach:

25.06.br (wtorek) - 7:00-14:30
26.06.br (środa) - 7:00-14:30
27.06.br (czwartek) - 7:00-14:30


Kasa będzie czynna do godz. 13:00

Ogłoszenie o naborze

Data publikacji: 2019-04-10

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - PRACOWNIKA SOCJANLNEGO w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej.

Załączniki:

 1. Ogłoszenie o naborze (plik pdf 3646KB)

P O M A G A M Y

Data publikacji: 2019-01-28

Społeczny Komitet Pomocy Rodzinie z Zamysłowa /Nr zbiórki 2019/401/KS/ organizuje zbiórkę publiczną darów rzeczowych oraz zbiórkę pieniężną do puszki dla poszkodowanej w pożarze rodziny.
Zniszczeniu uległo mieszkanie z całym wyposażeniem, które w chwili obecnej wymaga gruntownego remontu.

Potrzebne są meble, sprzęt AGD, kołdry, pościele, koce, środki czystości i inne rzeczy użytku codziennego.

Dary można przekazywać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, w przypadku mebli i sprzętu AGD prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.
- 65 540 72 46 M-GOPS Szlichtyngowa
- 736 222 486 sołtys wsi Zamysłów

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Karta Dużej Rodziny - nowe druki

Data publikacji: 2019-01-03

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązują nowe druki dot. Karty Dużej Rodziny.

Załączniki:

 1. Wniosek o przyznanie karty dużej rodziny lub wydanie duplikatu karty dużej rodziny (obowiązuje od 2019-01-01) (plik PDF 94KB)
 2. Oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej - ZKDR-01 (obowiązuje od 2019-01-01) (plik PDF 80KB)
 3. Oświadczenie o pozostawieniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub dotychczasowym rodzinnym domu dziecka - ZKDR-02 (obowiązuje od 2019-01-01) (plik PDF 78KB)
 4. Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej - ZKDR-03 (obowiązuje od 2019-01-01) (plik PDF 78KB)
 5. Informacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzeniach mobilnych - ZKDR-04 (obowiązuje od 2019-01-01) (plik PDF 83KB)

INFORMACJA

Data publikacji: 2018-07-05

Elektroniczna korespondencja do klientów dotycząca programu "Dobry Start" przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej będzie wysyłana z następującego adresu e-mailowego: noreply.ops@szlichtyngowa.pl

INFORMACJA

Data publikacji: 2018-06-18

Od dnia 1 lipca 2018r. Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie będzie czynny w godzinach:

pn. od 7.00 do 16.00
wt.-czw. od 7.00 do 15.00
pt. od 7.00 do 14.00

Rządowy program Dobry Start

Data publikacji: 2018-06-08

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Czytaj całość publikacji "Rządowy program Dobry Start"

Załączniki:

 1. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia DOBRY START (plik pdf 122KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2018-06-06

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej - Referent ds. świadczeń wychowawczych.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik pdf 2864KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2018-06-06

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej - Referent ds. funduszu alimentacyjnego.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik pdf 3038KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO OPIEKUNA ŚRODOWISKOWEGO

Data publikacji: 2018-05-28

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko pomocnicze i obsługi: opiekun środowiskowy.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO OPIEKUNA ŚRODOWISKOWEGO (plik pdf 69KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO OPIEKUNA ŚRODOWISKOWEGO

Data publikacji: 2018-05-08

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej, ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko pomocnicze i obsługi: opiekun środowiskowy.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO OPIEKUNA ŚRODOWISKOWEGO (plik pdf 69KB)

Karta Dużej Rodziny

Data publikacji: 2018-02-02

Od 1 stycznia 2018r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej można składać wnioski w sprawie przyznania Karty Dużej Rodziny w formie tradycyjnej jak również w formie elektronicznej.

Czytaj całość publikacji "Karta Dużej Rodziny"

INFORMACJA

Data publikacji: 2017-10-31

Dnia 2 listopada 2017r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej Nieczynny.

INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO

Data publikacji: 2017-06-28

5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego. Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Czytaj całość publikacji "INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO "

LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGOLUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGOLUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO

Załączniki:

 1. KONKURS LUBUSKI WŁĄCZNIK - II EDYCJA - informacje (plik pdf 94KB)

KOLONIE

Data publikacji: 2017-06-20

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWIE

Czytaj całość publikacji "KOLONIE"

Akcja CZYSTY ANIOŁEK

Data publikacji: 2017-04-28

ZBIERAMY ŚRODKI CZYSTOŚCI DLA NAJUBOŻSZYCH DZIECI

Załączniki:

 1. AKCJA CZYSTY ANIOŁEK - szczegóły (plik pdf 2110KB)

NEED zamiast NEET - Lubuskie!

Data publikacji: 2017-04-06

Centrum Innowacyjnego Biznesu w związku z realizacją w województwie lubuskim projektu pn. NEED zamiast NEET - Lubuskie!

Czytaj całość publikacji "NEED zamiast NEET - Lubuskie!"

plakat

Załączniki:

 1. Informacje o projekcie (plik pdf 877KB)

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Data publikacji: 2017-01-27

W Powiecie Wschowskim funkcjonują dwa Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej:

Czytaj całość publikacji "Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej"

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej - DLA KOGO POMOC

Załączniki:

 1. Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (plik docx 18KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE REFERENT ds. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH

Data publikacji: 2017-01-19

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ul. Rynek 15, 67-407 Szlichtyngowa.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik doc 39KB)

Podziękowanie

Data publikacji: 2016-02-02

dla Firmy PROMAR STEEL SP. Z O.O., SP. K.
w Siedlnicy

Czytaj całość publikacji "Podziękowanie"

Załączniki:

 1. Podziękowanie (plik doc 28KB)

Podziękowanie

Data publikacji: 2016-02-02

dla Zakładu Usług Budowlanych i Handlowych
Pana Marka Wójcik

Czytaj całość publikacji "Podziękowanie"

Załączniki:

 1. Podziękowanie (plik doc 29KB)

Zarządzenie nr 7/2015

Data publikacji: 2015-12-07

Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie z dnia 4 grudnia 2015 w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2015r. dniem wolnym od pracy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie.Zarządzenie nr 7/2015

Zespół Interdyscyplinarny

Data publikacji: 2015-11-03

STOP PRZEMOCY

Załączniki:

 1. Zespół Interdyscyplinarny - szczegóły w załączniku (plik doc 299KB)

Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!

Data publikacji: 2015-06-01

Lubisz wyzwania, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych i chcesz się rozwijać? Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI i zostań liderem -14 rejonów w woj. lubuskim czeka na swojego bohatera.

Czytaj całość publikacji "Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!"

plakat

INFORMACJA O WYNIKU WYBORU

Data publikacji: 2015-05-14

na stanowisko pracy główna księgowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej z dnia 11 maja 2015 r.

Załączniki:

 1. Informacja o wyniku naboru - treść (plik pdf 571KB)

Zaproszenie do współpracy

Data publikacji: 2015-04-24

Szanowni Państwo

Czytaj całość publikacji "Zaproszenie do współpracy "

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2015-04-22

KIEROWNIK MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SZLICHTYNGOWEJ
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO - ½ etatu

Czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O NABORZE"

Załączniki:

 1. Ogłoszenie o naborze - treść ogłoszenia (plik docx 18KB)

OŚWIADCZENIE O STANIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ

Data publikacji: 2015-04-10

Kierownika Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie za rok 2014

Załączniki:

 1. Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej - strona na 1 (plik pdf 848KB)
 2. Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej - strona na 2 (plik pdf 814KB)
 3. Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej - strona na 3 (plik pdf 410KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2015-01-30

OGŁOSZENIE O NABORZE osoby do przeprowadzenia zajęć zdrowy tryb życia

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie w ramach
Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej,
Działania 7.1.Rozwój i Upowszechnienie Aktywnej Integracji,
Poddziałania 7.1.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej realizując projekt
Program Aktywizacji Społeczno - Zawodowej Bezrobotnych w Gminie Szlichtyngowa - II

poszukuje osób do prowadzenia zajęć dotyczących zdrowego trybu życia

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik doc 139KB)

Karta Dużej Rodziny

Data publikacji: 2015-01-13

Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania ze zniżek, m.in. w ramach ofert handlowych, kulturalnych, rekreacyjnych i transportowych na terenie całego kraju. Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny wg zasad określonych w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014r., poz. 1863). Aktualny wykaz instytucji i firm oferujących zniżki znajduje się na stronie:
https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia?dzial=pliki

Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
1) w wieku do ukończenia 18 roku życia,
2) w wieku do ukończenia 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
a)szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
b)szkole wyższej - do końca roku akademickiego
-w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce zgodnie z oświadczeniem,
3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Więcej informacji w załączniku nr 1.

Załączniki:

 1. Informacja (plik pdf 51KB)
 2. Wniosek (plik pdf 107KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2014-06-04

OGŁOSZENIE O NABORZE osoby do przeprowadzenia spotkań zajęcia integracyjne

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie w ramach
Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.1.Rozwój i Upowszechnienie Aktywnej Integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez
Ośrodki Pomocy Społecznej realizując projekt
Program Aktywizacji Społeczno - Zawodowej Bezrobotnych w Gminie Szlichtyngowa - II

poszukuje osoby do przeprowadzenia spotkań dotyczących alternatywnych form spędzania czasu wolnego

Termin i czas realizacji zajęć : lipiec 2014 - marzec 2015

Szczegóły w załączniku (...)

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik doc 141KB)

OŚWIADCZENIE O STANIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ

Data publikacji: 2014-04-04

OŚWIADCZENIE O STANIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ Kierownika Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej za rok 2013

Załączniki:

 1. OŚWIADCZENIE O STANIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ (plik pdf 95KB)

Informacja o wynikach naboru na stanowisko - asystent rodziny

Data publikacji: 2014-04-03

Informujemy, iż w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko asystent rodziny wybrana została Pani Barbara Similak. W dniu 3 kwietnia 2014r. komisja rekrutacyjna w składzie jak wyżej przeprowadziła rozmowę kwalifikacyjną z trzema kandydatkami , które złożyły ofertę na stanowisko asystenta rodziny będącą końcowym etapem procesu rekrutacji. Celem rozmowy było nawiązanie bezpośredniego kontaktu z kandydatkami oraz weryfikacja informacji zawartych w aplikacji. Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych komisja stwierdziła, że kandydatka Pani Barbara Similak posiada odpowiednie predyspozycje, umiejętności i wiedzę gwarantującą prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków na stanowisku asystenta rodziny.

Kierownik M-GOPS
Szlichtyngowa
Maria Mruk

Nabór na stanowisko pracy

Data publikacji: 2014-03-04

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej ogłasza nabór na stanowisko pracy: Asystent rodziny. Treść ogłoszenia w załączniku.

Załączniki:

 1. Nabór na stanowisko pracy (plik doc 43KB)

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej

Data publikacji: 2013-05-27

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej do pobrania w załączniku nr 1.

Załączniki:

 1. Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej (plik pdf 34KB)

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

Data publikacji: 2012-09-03

Od dnia 1 września 2012 r. można składać w tut. Ośrodku wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego - na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 listopada 2012 do 31 października 2013.

Czytaj całość publikacji "Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy"

OGŁOSZENIE O NABORZE

Data publikacji: 2012-07-24

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej
ogłasza nabór na stanowisko pracy: Pracownik socjalny

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE (plik doc 45KB)

OGŁOSZENIE O NABORZE NA OPIEKUNA DZIECI

Data publikacji: 2012-06-14

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie w ramach Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.1.Rozwój i Upowszechnienie Aktywnej Integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej realizując projekt Program Aktywizacji Społeczno - Zawodowej Bezrobotnych w Gminie Szlichtyngowa poszukuje osób do sprawowania opieki nad dziećmi.
Ogłoszenie do pobrania w załączniku nr 1.

Załączniki:

 1. OGŁOSZENIE O NABORZE NA OPIEKUNA DZIECI (plik pdf 201KB)

Przedłużenie terminu składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-06-12

Termin do składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r., został przedłużony do dnia 30 czerwca 2012r.

Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-01-20

Z dniem 1 stycznia 2012 weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Prawo do pomocy, o której mowa w powyższym Rozporządzeniu przysługuje: matce, ojcu lub opiekunowi faktycznemu dziecka mającym ustalone za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przyznane na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.). Pomoc przysługuje w wysokości 100 zł miesięcznie niezależnie od dochodu. Pomocy tej udziela się na wniosek, który składa się w terminie do dnia 31 stycznia 2012 r., a w przypadku gdy świadczenie pielęgnacyjne przyznano po tym dniu, w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2010/2011

Data publikacji: 2010-09-07

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy trwający od 01 listopada 2010 roku do 31 października 2011 roku przyjmowane będą wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 5 września 2010r. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 września, realizacja świadczeń przysługujących za m-c listopad nastąpi do dnia 30 listopada. Jeżeli w/w dokumenty zostaną złożone w okresie od 01 października do 30 listopada, realizacja świadczeń przysługujących za m-c listopad nastąpi do dnia 31 grudnia 2010 roku. Z naszej strony internetowej można pobrać niezbędne formularze (menu: [Wymagane dokumenty]-> [Świadczenia rodzinne]).

Zmiana zasad ustalania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego.

Data publikacji: 2010-01-04

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje, że od 1 stycznia 2010 r. ulegają zmianie przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych dotyczące zasad ustalania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego. Najważniejsza zmiana to zniesienie kryterium dochodowego przy ubieganiu się o prawo do świadczenia pielęgnacyjnego oraz zmiana okresu, na jaki może zostać przyznane to świadczenie.

Informacja dot. zmian zasad przyznawania jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka oraz dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka

Data publikacji: 2009-11-02

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szlichtyngowej informuje, że od 01 listopada 2009r., przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Powyższy warunek nie dotyczy opiekunów prawnych dziecka i osób, które wystąpiły do sądu o przysposobienie dziecka. Wymóg ten nie dotyczy także osób, które złożyły wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka przed 1 listopada 2009r. Opisane zmiany wynikają z art. 7 i 18 ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o zmianie ustawy- kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2008r., nr 237, poz 1654).
Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"